ویژگی های تلویزیون شهری

هر تلویزیون شهری با کنار یکدیگر گذاشتن کابینت های جداگانه ای با اندازه تقریبی یک متر مربع تولید می شود. هر کابینت شبیه یک تلویزیون کوچک ، قسمتی از تصویر بزرگ صفحه نمایش اصلی را بوجود می آورد. هر کدام از کابینت ها بخش دیگری را شامل می شود که با نام ماژول ال ای دی شناخته می شود.

اگر چه ماژول های تمام رنگی بسیاری وجود دارند که در هر پیکسل آنها دو ال ای دی قرمز هستند ولی تمام آنها قابلیت پدید آوردن پیکسل مجازی یا Virtual Pixel را دارا نیستند. به منظور پدید آوردن پیکسل مجازی ضروری می باشد که دو ال ای دی قرمز در هر پیکسل به طور منفک دستور بگیرند ولی معمولا ماژول هایی که دو ال ای دی قرمز در هر پیکسل شان دارا هستند با یک سیگنال به دو ال ای دی قرمز دستور می دهند بنابراین قابلیت پدید آوردن پیکسل مجازی را نخواهند داشت.

در یک ماژول تلویزیون شهری هر یک از پیکسل ها قادر هستند فاصله معینی تا پیکسل های کنارشان برقرار کنند به همین خاطر ماژول های گوناگون با فاصله پیکسلی مختلف تولید می شوند تا تلویزیون هایی با کیفیت های مختلف تولید شوند.

تلویزیون شهری LCD از نظر فرم و اندازه دارای تنوع زیادی است و به آسانی می توان تعداد پنل ها را کم یا زیاد نمود و اندازه های تلویزیون را با توجه به خواسته مشتری و محیط نصب آن تعییر داد.

وزن هر پنل LCD اندک است ولی در زمان تعبیه بایست به این مورد توجه داشت که وزن نهایی تلویزیون شهری وابسته به تعداد پنل ها و اندازه های آن دارد.

زمان پاسخ در تلویزیون شهری به مقدار زمانی گفته می شود که پیکسل در صفحه نمایش عوض می شود و صفحه نمایشگرهایی با زمان پاسخ اندک قادرند روند انتقال را سریع تر طی کنند و تصاویر را بهتر به نمایش در آورند.

با اینکه زمان پاسخ در تلویزیون های LCD به طور قابل توجهی بهینه شده ولی باز به نسبت فناوری های رقیب نقطه ضعف این تکنولوژی همین مورد است. براساس تازه ترین نتیجه ها، کمترین زمان پاسخ در نمایشگر LCD یک میلی ثانیه بوده در صورتی که در فناوری DLP این زمان پایین تر از یک میکرو ثانیه است.

ماژول های تمام رنگی هم هستند که هر پیکسل آنها از یک ال ای دی ساخته شده است ولی این ال ای دی به خودی خود در برگیرنده سه ال ای دی قرمز ، سبز و آبی در یک پکیج می باشد که آنها را ال ای دی های RGB می گویند.

این ماژول ها به خاطر واقع شدن هر سه ال ای دی در یک بسته بندی ، ترکیب رنگ خیلی خوبی را دارا هستند و از فاصله های کم کیفیت خیلی زیادی را در ترکیب رنگ های متفاوت ایجاد می کنند ولی امکان پدید آوردن پیکسل های مجازی در آنها نیست.

پیکسل گیردار سبب گیر کردن ساب پیکسل در یک رنگ ویژه می گردد و پیکسل گیردار به صورت همیشگی در تصویر به رنگ سفید یا مشکی دیده می شود.

پیکسل های مرده ممکاحتمال دارد پساز گذشت زمانی به خودی خود اصلاح شوند و یا به وسیله نرم افزارهای یا شیوه های دستی تعمیر گردند ولی اصلاح پیکسل مرده کار دشواری می باشد.

قیمت اجاره تلویزیون شهری LCD خیلی مناسب است و برای افزودن تعداد پنل لازم نمی باشد هزینه ی دیگری پرداخت شود. این تلویزیون ها را به آسانی بر روی هر دیواری نصب می شوند و یا روی پایه تعبیه می گردند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *