دات پیچ در تلویزیون شهری

دات پیج یکی دیگر از ویژگی های ماژول های LED تلویزیون شهری است. فاصله مرکز به مرکز پیکسل های ماژول را دات پیچ می گویند. یک پیکسل در ماژول های یک LED که فقط یک رنگ دارند، در ماژول های دو LED کنار هم ماژول های دوال را تشکیل می دهند، سه LED در کنار یکدیگر در ماژول های 2R1G و 2R1B و RGB و در چهار LED با هم در ماژول های 2R1G1B استفاده می شود.

اندازه ماژول ها یکی دیگر از ویژگی های ماژول های LED تلویزیون شهری است. ماژول های LED در اندازه ها و ابعاد متفاوتی نظیر 320mm*160mm و 160mm*160mm و 200mm*200mm و 256mm*128mm به بازار ارائه می شوند که با درنظر داشتن اندازه های تلویزیون شهری تعدادی از ماژول ها را در عرض و تعدادی را در ارتفاع قرار می دهند تا به اندازه مورد نظرشان برسند.

ویژگی آخر ماژول های LED تلویزیون شهری، اندازه درخشندگی ماژول LED می باشد. میزان درخشندگی یک ماژول نشان می دهد که اندازه شدت نور بر حسب شمع در متر مربع چقدر است و واحد آن cd/m2 است . این واحد در شرایط استاندارد SI به حالت Candela per Square Metre معلوم می گردد.

مولفه ای که کیفیت یک ماژول LED با آن قیمت گذاری می شود میزان درخشندگی ماژول LED است. راه دیگری که به منظور ساخت تلویزیون شهری به کار گرفته می شود، برد کنترل تلویزیون شهری است . برد کنترل در رده های متفاوتی مونتاژ می شوند . از متداول ترین آنها رده HD ،رده M و رده C-Power می باشد . رده HD به منظور تولید تلویزیون شهری با رنگ ثابت تا سه رنگه ، رده M به منظور مونتاژ تلویزیون شهری کاملا رنگی و تلویزیون شهری رده C-Power در بیشتر مواقع به منظور مونتاژ تلویزیون شهری طیف دار کاربرد دارد.

از نکته های دیگری که باید در استفاده از یک برد کنترل به آنها توجه نمود بیشترین تعداد پیکسل هایی است که یک برد کنترل قادر است در عرض و ارتفاع در خود جا بدهد و این کار به وسیله پیکسل های تلویزیون شهری نهایی تعیین می شود.

نکته یگر پروتکل ارتباطی می باشد که تلویزیون شهری قادر است با آن برنامه ریزی گردد. این پروتکل از پورت های استاندارد کامپیوتر کمک می گیرد. پورت هایی نظیر COM و LAN و USB که ربط و وصل شدن به کامپیوتر را آسان می کند. در واقع عملکرد “برد کنترل تلویزیون شهری” کنترل و مدیریت یک به یک پیکسل های ماژول ها می باشد. این کار با برنامه در برد کنترل کدگذاری و درج می شود و در ریزپردازنده ای که در برد کنترل گذاشته شده انجام می شود. کار منبع تغذیه ایجاد جریان لازم به منظور راه اندازی ماژول ها و برد کنترل است.

در تلویزیون های شهری LED در خیلی از مواقع از منابع تغذیه سوئیچینگ با جریان نسبتاً بالا کمک می گیرند. منبع تغذیه در تلویزیون شهری ولتاژ متناوب و بالای برق شهر را به یک ولتاژ مستقیم و در حد 5 یا 12 ولت تبدیل می کند . همچنین گفتنی است که تعداد منابع تغذیه در یک تلویزیون شهری به تعداد ماژول ها در آن و به اندازه درخشندگی ماژول ها ربط دارد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *