قیمت تلویزیون شهری فول کالر

می توانید برای قیمت تلویزیون شهری هر روز نیاز به تلویزیون شهری بیشتر می شود و این نیاز باعث شده است با توجه به قیمت تلویزیون شهری فول کالر مدل های مختلفی از تلویزیون شهری به بازار عرضه شوند. در این نوشته سعی می کنیم به تفاوت های تلویزیون های شهری موجود در بازار با توجه به کیفیت و قیمت آنها به صورت مختصر بپردازیم. 

شرکت های تولیدکننده تلویزیون شهری

اصلی ترین علت تفاوت قیمت تلویزیون شهری شرکت تولیدکننده LED و ماژول است مثلا نرخ تابلوهای کمپانی های Cree و Nichia تقریبا ۲ برابر تابلوهای Silan است . کمپانی های تولیدکننده ماژول هم اهمیت زیادی در قیمت گذاری تلویزیون های شهری دارند. اختلاف کیفیت در مونتاژ ماژول ها هم از لحاظ ضد آب بودن و هم از لحاظ قطعات الکترونیکی علت عمده بالا رفتن طول عمر و کارآمدی تلویزیون های شهری است.

دات پیچ (Dot pitch)

دات پیچ یکی دیگر از علت های مهم در تفاوت قیمت تلویزیون شهری فول کالر است . اساسا فارغ از شرکت سازنده، تراکم LED فاکتور مهم در قیمت تلویزیون های شهری است . در موقعیت یکسان هرچقدر تراکم زیاد، کیفیت تصویر زیاد، قطعات الکترونیکی زیاد و در نتیجه قیمت زیاد می شود ، پس هرچقدر دات پیچ زیاد باشد تراکم کمتر، کیفیت تصویر پایین و قیمت هم پایین تر می آید البته بایست به عوامل دیگری را هم توجه شود.

مونتاژ پیکسل

شرکت های تولیدکننده تلویزیون شهری معتعقد هستند پیکسل در تلویزیون شهری به دو صورت واقعی (Real) و مجازی(Virtual) کاربرد دارد، تلویزیون هایی با چینش پیکسل مجازی در موقعیت یکسان دارای قطعات الکترونیکی زیادی در مقایسه با نمونه ای با چینش پیکسل واقعی می باشند پس دارای قیمت زیادی نیز هستند.

اسکن (Scan)

از انواع اسکن های تابلو می توان به اسکن ۱/۴ و ۱/۲ و Static اسم برد هرچقدر مقدار ضریب پایین باشد نور تلویزیون پایین می آید، قطعات الکترونیکی و آی سی درایورها کمتر و در نتیجه قیمت هم پایین می آید، پس تابلو با اسکن ۱/۴ ارزانتر از ۱/۲ و استاتیک است.

قطعات جانبی

متمایز بودن کارت های کنترل و منبع تغذیه تابلو و بقیه موارد قیمت خرید تلویزیون شهری را متفاوت نموده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *